Kviečiame į atidarymą!

17 birželio, 2008

2008 m. birželio 19 d. 18 val. duris atvers meno galerija „Actus magnus“, kurios įkūrėjai tikisi ją paversti aktyvia kūrybingumo oaze Vilniuje. Galerijos pavadinimas „Actus magnus“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „didysis veiksmas“. 

 

 

 Pirmojoje galerijos salėje bus pristatomos lietuvių ir užsienio menininkų parodos, o antrojoje salėje vyks ne tik parodos, bet ir kino vakarai, edukacinės meno pamokos suaugusiems bei vaikams, mokyklos moterims „Moters studija“ seminarai.

 

 „Actus magnus“ direktorė – meno vadybininkė Jolita Zykutė, galerijos meno kuratorė – grafikė Kristina Norvilaitė. Kartu trejus metus pradirbę vienoje iš Užupio galerijų po to merginos parodas rengė svetimose erdvėse. Jų septynerių metų darbo kartu įdirbis – virš pusšimčio lietuvių menininkų ir užsienio autorių parodų, tarptautinių projektų, apie dešimt originalių meno akcijų. Žymiausios iš parodų – grafiko Rimvydo Kepežinsko, tapytojos Arūnės Tornau, rašytojos ir tapytojos Jurgos Ivanauskaitės, fotografo ir keliautojo Pauliaus Normanto personalinės parodos, „Diziš“ paroda, kurioje buvo pristatyti dizainerių Juozo Statkevičiaus, Ramunės Piekautaitės, Seržo Gandžumiano, Sandros Straukaitės studijų laikų darbai, kasmetinė tarptautinė miniatiūrų paroda „mažoji m“.

 

Galerijos „Actus magnus“ atidarymo proga joje vyks grafikės Kristinos Norvilaitės darbų paroda „Ornamentų pasakojimai“. Didžioji dauguma darbų ką tik grįžo iš dailininkės parodos vykusios Stokholme, tad Lietuvoje jie dar neeksponuoti. Ornamentai iš augalinių motyvų ar geometrinių formų – mėgstamas menininkės motyvas. Skirtinguose paveiksluose sutinkamas tas pats ornamentas tarsi atpažįstamas akiai, bet atsidūręs greta kitų ar būdamas kitokios spalvos jis suskamba naujai. Greta formų ir spalvų žaidimo Kristina Novilaitė kviečia susimąstyti apie tai, kaip fonas geba keisti figūrą ne tik paveiksluose, bet ir mūsų gyvenime.

 

Galerija įsikūrė Pilies g. 36-uoju numeriu pažymėto namo kieme, į kurį vedantis siauras pėsčiųjų tunelis ateityje taip pat taps meno zona – ant jo sienų turėtų atsirasti kintanti meno darbų ekspozicija. Galerijos direktorė Jolita Zykutė sako, kad šis sumanymas kilo siekiant papuošti niūrumu dvelkiančią vietą pačioje senamiečio širdyje, bei sutramdyti čia teršti mėgstančius prašalaičius. „Galbūt menas ir neišgelbės pasaulio, bet mes pabandysime jo pagalba nuo teršėjų „išgelbėti“ bent jau 13 kvadratinių metrų Vilniaus senamiesčio“, – sako ji.

 

 „Actus magnus“ galerijos ir Kristinos Norvilaitės parodos „Ornamentų pasakojimai“ atidarymas – ketvirtadienį, birželio 19 d. 18 val.

Paroda „Ornamentų pasakojimai“  truks iki rugpjūčio 20 d.

 

Galerijos “Actus magnus” darbo laikas:

I-V 13-19, VI-VII 12-17 val

This slideshow requires JavaScript.