Menininkės iš Pietų Korėjos paroda

6 rugpjūčio, 2008

Kyoung A Choi (Keii), Pietų Korėja

Paroda “Skaitmeninė giraitė + netikėta”

Rugpjūčio 13-20 d. Atidarymas rugpjūčio 13 d. 18 val.

Atidarymo metu akustine gitara gros muzikantas i Italijos Fabiano Spiga.

 

 

Rugpjūčio 13 d. 18 val. sostinės senamiestyje įsikūrusioje galerijoje “Actus magnus” bus atidaryta autorės iš Pietų Korėjos Kyoung A Choi (Keii) paroda “Skaitmeninė giraitė + netikėta”. Joje bus pristatyti specialiai šiai parodai sukurti autorės piešiniai. Tai antroji personalinė kūrėjos paroda, tęsianti ciklą “Skaitmeninė giraitė”. Pirmoji ciklo paroda buvo pristatyta pavasarį Seule. Kyoung A Choi (Keii) piešiniai sukurti parastu rašikliu ir teptuku ant popieriaus, taip pat naudojant  kiniečių rašalą.

Parodos iš Azijos žemyno – retas reiškinys Lietuvos kultūriniame gyvenime. Šių metų pirmąjį pusmetį Taikomosios dailės muziejuje žiūrovai pirmą kartą turėjo progą susipažinti su šiuolaikiniais Šiaurės Korėjos kūrėjais parodoje “Nežinomas Šiaurės Korėjos menas”, tačiau Pietų Korėjos menas ir pati šalis lietuviams dažnai yra “terra incognita”, daugeliui pažįstama tik iš Lietuvoje itin pamėgto kino režisieriaus Kim Ki-Duko filmų. Paroda “Skaitmeninė giraitė + netikėta“ bus unikali proga prisiliesti prie šio egzotiško krašto šiuolaikinio meno.

Aiškindama parodos pavadinimą autorė sako: “Giraitė yra būrelis šalimais augančių medžių. Jie raizgosi ir sukasi vidun bei išorėn, ir į visas keturias puses.  Mūsų kasdienybė identiška. Skaudinantiems ir įskaudintiems, kenčiantiems nuo savo troškimų mums lieka viltis išgyti pražystant. Netikėta – tai Lietuva, užjūrių šalis, emociškai tolima nuo ten, kur aš esu, kuo aš esu ir kaip aš esu. Norėčiau įžvelgti, nujausti kaip mano piešiniai veikia šią nežinomą erdvę ir jos žmones.” Savo šalyje Kyoung A Choi (Keii) yra daug pasiekusi reklamos specialistė dirbanti ženklo kūrimo (brendo) ir vizualinio dizaino srityje. Iki šiol ji daugiausiai dalyvavo skaitmeninio dizaino parodose.

Galerijos “Actus magnus” direktorė Jolita Zykutė teigia “Šiandien globalizacijos nuotaikomis gyvenančiame pasaulyje kai atstumai tarp šalių mažėja, turime pripažinti, kad vis dar lieka sričių, kuriose egzistuoja praraja ir izoliacija. Autorės iš tokios tolimos egzotiškos šalies kaip Pietų Korėjos Kyoung A Choi (Keii) paroda suteiks unikalią progą priartėti vieniems prie kitų meno pagalba, pabandyti prisiliesti prie pasaulio pažvelgiant į jį jos akimis”.