Sauliaus Dastiko personalinė paroda “Akimirkos“

11 rugsėjo, 2008

Menininkas kviečia pasidžiaugti akimirkos stebuklu

Rugsėjo 18 – 24 d. sostinės senamiestyje įsikūrusioje galerijoje “Actus magnus“ vyks Sauliaus Dastiko tapybos paroda “Akimirkos“.

Parodos atidarymas rugsėjo 18 d. 18 val.

Margarita vyno šešėlyje. 2008

Ekspresyvios tapybos darbus pristatysiantis dailininkas komentuodamas parodos pavadinimą sako “Kurdamas stengiuosi pagauti ne išorinio pasaulio formą, o pojūtį. Paveikslas – tai savotiškas kvietimas įsigilinti į šią gyvenimo akimirką, išgyventi ją dėmesingiau, nes ji – viskas, ką turime.“ Dailininkas pristatys seriją darbų iš miesto nuotaikų stebėjimo – tai ir gamtos vaizdai, ir pastatai, ir vyro-moters santykių tema. Menininkas kūrimo procesą vadina emocine švente, kurios rezultatas – paveikslas.

Saulius Dastikas gimė 1971 m. Kėdainiuose. Baigė bakalauro ir magistro studijas Šiaulių universiteto dailės fakultete. Įgijęs dailės pedagogo specialybę Saulius Dastikas vienos iš stažuočių Danijoje metu 1999 m. atrado savo tikrąjį pašaukimą – tapybą. Iš pradžių pradėjęs kurti vardan savo malonumo ir paveikslus išdovanodavęs draugams, jis sulaukė Danijos galerininkų dėmesio ir pasiūlymo eksponuoti savo darbus. Dalyvavęs keletoje parodų Lietuvoje (Šiaulių “Laiptų“ galerija, Lietuvos modernaus meno ketverių metų retrospektyva „Kvadrianalė“, Šiuolaikinio meno centras Vilniuje, J.Monkutės-Marks muziejus Kėdainiuose), menininkas iki šiol daugiausiai eksponavosi Danijos galerijose. Įsimintiniausios parodos buvo surengtos Odensės galerijoje “Rasmus“, Leso galerijoje “Anie Julie“, Pandrupo galerijoje “Radhusgarden“, Alborgo galerijoje “Wolfsen“). Ką tik baigėsi paroda Skive mieste esančioje galerijoje „Galleri Salling“.

„Akimirkos“ – bus pirmoji dailininko personalinė paroda Vilniuje.

Plačiau apie dailininką www.dastikas.com