Vasario 14-oji – tai Mylinčių žmonių diena!

13 vasario, 2009

Galerija “Actus magnus“ kviečia į Vasario 14-ąją pažvelgti nauju žvilgsniu.

 

Šia proga šeštadienį, vasario 14 d., 14-17 val.  galerijoje “Actus magnus“ (Pilies 36-44) vyks dailininkės Kristinos Norvilaitės meno akcija “Aš tave myliu“.

 

Esame įpratę Valentino dieną vadinti įsimylėjėlių švente, tačiau juk žodžius “Aš tave myliu“ gali būti skirti ne vieninteliam žmogui, o daugeliui – draugui, mamai, tėčiui, kaimynui ir t.t.

 

Vartotojiškas požiūris į Vasario 14-ąją ją pavertė komercine švente, o mes kviečiame pasielgti kitaip – tiesiog prisiminkite tuos, kuriuos mylite, pasakykite jiems apie tai, pabūkite kartu.

 

 

Suomijoje Vasario 14-oji vadinama Draugų diena, Japonijoje tai savotiška Kovo 8-oji, bet skirta ne moterims, o vyrams. Norime, kad Lietuvoje ši diena būtų Mylinčių žmonių diena. Keiskime pasaulį kartu! Tad sakykite visiems savo mylimiems ir mylėtiems žmonėms “Aš tave myliu“, o mes labai džiaugsimės, jei rasite laiko ir užsuksite pas mus šią datą pažymėti sudalyvaudami meno akcijoje.

 

Pirmą kartą akcija – “Aš tave myliu“ įvyko 2004 m. vasario 14 dieną. Sostinės Užupio angelo aikštėje buvo įrengta raudonai dekoruota palapinė, kurioje praeiviai (ar specialiai susirinkę į akciją) galėjo po vieną atsisėsti į fotelį ir užsidėję ausines paklausyti tuometinio “Užupio radijo“ stoties vedėjo Dainiaus Vasiliausko paruošto įrašo, kuriame Užupio Respublikos gyventojai ir visuomenei žinomi veikėjai (tarp jų TV laidų vedėjos Asta Stašaitytė ir Edita Mildažytė, muzikologas Viktoras Gerulaitis bei kiti) sakė meilės prisipažinimus. Žmonių reakcija į įrašą buvo įvairi, tačiau jų veidai, žvilgsnis pasikeisdavo, paprastas smalsumas pasiklausyti įrašo baigdavosi susimąstymu, sielos atsivėrimu. Kiekvienas atsisėdęs į fotelį ir besiklausantis įrašo buvo fotografuojamas skaitmenine kamera. Ši akcija buvo pakartota 2004 m. rugsėjo mėn. Tarptautinio festivalio “Sostinės dienos“ metu vykusiame projekte “Prospekto galerija“, 2005 m. vasarį – Klaipėdos Kultūrų ir Komunikacijų centre.

 

 

Platesnė informacija tel. 865945722

One Response to “Vasario 14-oji – tai Mylinčių žmonių diena!”

  1. Artas Bartas Says:

    Aš noriu, kad LT vasario 14-oji būtų kaip Japonijoje. Ir dar, kad žmonės mažiau apie meilę kalbėtų, o daugiau darytų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s