Parodos “Komentarai“ atidarymas – gegužės 19 d. 18 val.

16 gegužės, 2009

Kristinos Norvilaitės paroda “Komentarai“ įvyks gegužės 19-liepos 2 d. Atidarymas – antradienį, gegužės 19 d. 18 val. Maloniai kviečiame!

Daiktų atvaizdai „komentuoja“ mūsų gyvenimą

Š.m. gegužės 19 d. galerijoje “Actus magnus” bus atidaryta grafikės Kristinos Norvilaitės naujausių darbų paroda „Komentarai“.

Menininkė nustebins didžiąją dalį jos kūrybos gerbėjų atskleisdama save visiškai naujame amplua – iki šiol daugiausiai kūrusi linoraižinio technika ir vaizdavusi ryškiaspalvį ornamentų, ženklų ir augalinių motyvų pasaulį, šįkart ji pasirenka grotažo techniką, o mažo formato darbuose matysime žmogaus gyvenimo ir veiklos atributus.

Buteliukas gerti arbatai ir pienui. Stalas ant ratukų. Plaktukas iš įrankių dėžės. Mergaitės suknelė. Šie ir daugybė kitų daiktų, kurie supa kasdien kiekvieną iš mūsų, Kristinos Norvilaitės darbuose pateikiami taip, kaip juos regi menininkė. Preciziškas dėmesingumas kiekvienai detalei, tačiau žvilgsnis maksimaliai subjektyvus. Taip kiekvienas paveikslas tampa ne tik estetiniu malonumu akims, bet virsta savotiška išpažintimi, kurią geriausiai supras tie, kas moka skaityti nuotaikų kalbą.

Dailinininkė pasirenka linijų ir faktūrų dialogą, juodos-baltos kontrastą, parodydama, koks turtingas, švelnus ir jaukus gali būti šių dviejų spalvų pasaulis, siūlantis daugybę niuansų. Aiškindama parodos pavadinimą Kristina Norvilaitė prisipažįsta, jog esame įpratę kalbėti žodžiais, tačiau tai padaryti galima ir daiktų pagalba, nes jie – savotiški komentarai apie mus pačius, mūsų asmenybę ir gyvenimą. Paklausta, kodėl jos kūryboje toks staigus posūkis nuo abstraktaus prie daiktiškojo pasaulio vaizdavimo, menininkė sako, jog pastaraisiais metais daug dirbo kaip knygų dailininkė. Jos darbų sąraše yra tokios knygos kaip Birutės Mar „Cinamonu kvepiantys namai“, Jurgos Šeduikytės „Pasaka apie Slieką ir jo draugą Pašiauštą“, Nijolės Indriūnaitės „Baltos pasakos“, „Orvido knyga“ (sudarytojas V.V.Landsbergis), „Koranas. Literatūrinių prasmių vertimas“ (vertė Sigitas Geda). Visas knygas išleido leidykla „Kronta“. Knygų dailininkės darbas buvo savotiškas įkvėpimas, impulsas naujausiems jos darbams.

„Komentarai“ – dešimtoji menininkės personalinė paroda.

Kristina Norvilaitė – profesionali dailininkė (baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje), Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje „Estampas‘06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo pažymėti garbės diplomu. Jos paveikslų yra įsigiję mūsų ir kitų šalių kolekcionieriai. Menininkė taip pat yra žinoma kaip ne vienos meno akcijos („Aš tave myliu“, „Neįtikėtinų norų gėlynas“) autorė.

Paroda „Komentarai“ galerijoje „Actus magnus“ vyks iki liepos 2 d., o birželio 1 d. menininkė atidarys parodą Beata Gintaro muziejuje Kopenhagoje, kur eksponuos linoraižinio technika kurtus paveikslus iš medžio, dekoruotus papuošalų kūrėjos Alginos Žalimienės gintaro dirbiniais.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s