Paroda Kopenhagoje

30 gegužės, 2009

Erdve jausmams_Space for feelings_2009 06 03

Kristinos Norvilaitės ir Alginos Žalimienės paroda ”Erdvė jausmams” Kopenhagoje

Birželio 3 d. 18 val. Kopenhagos senamiesčio centre įsikūrusiame „Beata gintaro muziejuje“ bus atidaryta  lietuvių grafikės Kristinos Norvilaitės ir juvelyrės Alginos Žalimienės paroda „Erdvė jausmams“. Paroda bus eksponuojama „Beata gintaro muziejuje, įsikūrusiame per kelis aukštus senos architektūros pastate, esančiame vienoje aktyviausiai lankomų vietų Kopenhagoje – kasmet šia gatve praeina apie 12 milijonų turistų. Muziejuje eksponuojami apie  400 gintaro dirbinių – tai didžiausia gintaro drožinių kolekcija Danijoje.

Aiškindamos parodos pavadinimą autorės teigia, jog papuošalai ir paveikslai – dalykai, kuriuose jos kurdamos „koduoja“ savo jausmus, o žiūrovai žvelgdami į jų kūrinius išgirsta tą „užšifruotą“ žinutę. „Dažnai lankydamiesi parodose žmonės sako „nesuprantu“. Šioje parodoje mes kviečiame ne ieškoti to, ką reikia racionaliai suprasti. Dėmesį verčiau sutelkti į kilusius jausmus. Tai yra svarbiau“, – sako Kristina Norvilaitė.

Kristina Norvilaitė ir Algina Žalimienė pirmą kartą bendradarbiauti pradėjo prieš ketvertą metų projekte „Žydėjimas“, kuris buvo pristatytas Londone, Stokholme, Visbyje ir Vilniuje ir sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Mediniai moterų torsai dekoruoti linoraižinio atspaudais ir puošti autoriniais gintaro dirbiniais naujoviškai pateikė grafikos ir juvelyrikos sintezę. Dabar menininkės atspirties tašku palieka grafikos ir juvelyrikos sąlytį, tačiau į tai žvelgia gaiviu žvilgsniu, pristatydamos naujus papuošalus ir paveikslus. Parodoje eksponuojami ir keletas pirmojo projekto darbų, tačiau net ir jie suskamba naujai. Nors stereotipiškai grafika įsivaizduojama kaip juodai baltas atspaudas, „Erdvė jausmams“ siūlo ryškiaspalvį linoraižinių pasaulį, kuris puikiai dera ar kontrastuoja su natūralios spalvos gintaro papuošalais. Dar vienas stereotipas, kurį griauna paroda – tai, kad gintaro papuošalai asocijuojasi su masalu turistams ar močiutės senoviniais karoliais. Alginos Žalimienės autorinių dirbinių iš gintaro yra įsigiję netgi tokios įžymybės kaip Švedijos karalienė Silvija ar britų dizaineris Paulas Smithas.

Kristina Norvilaitė – profesionali grafikė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Menininkė surengė dešimt personalinių ir dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Parodoje „Estampas‘06“ Kristinos Norvilaitės darbai buvo pažymėti garbės diplomu. Jos paveikslų yra įsigiję mūsų ir kitų šalių kolekcionieriai. Menininkė taip pat yra žinoma kaip ne vienos meno akcijos („Aš tave myliu“, „Neįtikėtinų norų gėlynas“) autorė.

Algina Žalimienė anksčiau dirbusi su gobelenu, nuo 2001-ųjų kuria originalius gintaro papuošalus, kurių didžioji dalis parduodama Italijoje. Kartu su vyru Rolandu Algina yra sukūrusi ne vieną gintaro papuošalų kolekciją, bendradarbiavo su lietuvių mados dizaineriais Egidijumi Rainiu, Ramune Piekautaite, Diana Nevedomskyte, Aiste Anaite.

Parodos organizatorius – galerija „Actus magnus“. Parodos kuratorė – Jolita Zykutė. Paroda surengta bendradarbiaujant su LR ambasada Danijoje ir parėmus Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

 

Nuoširdžiai dėkojame kompanijai “Beata“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s