Ding Dong. Koncertas įsimylėjėliams -Liepos 12 d. 18.30 val.

3 liepos, 2009

Maloniai kviečiame Jus į italų menininko Paolo Vivian projekto „Ding Dong. Koncertas įsimylėjėliams“ pristatymą (instaliacija, objektai, video)   /dresskodas – balta spalva, kartu prašome atsinešti bet kokios rūšies varpelių/

actus_magnus

Italų menininkas provokuos lietuvių žiūrovus

Sostinės galerijoje „Actus magnus“ italų menininkas Paolo Vivian sekmadienio vakarą (liepos 12 d. 18.30 val.) pristatys projektą „Ding dong. Koncertas įsimylėjėliams“, kuriuo provokuos susirinkusius žiūrovus atvirai išreikšti savo jausmus.

Paolo Vivian – vienas iš Bulgarijos galerijos „Bulart“, dalyvaujančios tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius‘09“, autorių. Perfomansą „Ding dong. Koncertas įsimylėjėliams“ menininkas pristatyts ir mugės metu, tačiau sekmadienį žiūrovams jis pateiks specialiai galerijai „Actus magnus“ adaptuotą projektą. Lankytojus jau einant į galeriją vedančiu tuneliu pasitiks ant sienų eksponuojamos meninės fotografijos iš įvykusių perfomansų ir itališkų varpų garsai – įrašas iš menininko gimtojo miesto bažnyčios, kurioje varpais skambino pats Paolo Vivian.

Taip pat bus eksponuojami jau įvykusių perfomansų įrašai ir objektai. Projekto pagrindinis akcentas – gyvas menininko perfomansas, kurį pats autorius linkęs vadinti žaidimu – jis specialiais varpeliais skambins žinomą vaikų dainelę, o norintys lankytojai bus pakviesti pabučiuoti vienas kitą. Projekto kuratorė Dora Doncheva – Bulart atkreipia dėmesį, jog projekto pavadinime esantis žodis „įsimylėjėliai“ turi platesnę reikšmę nei vyro-moters meilė. „Tai meilė plačiąja prasme, tad pabučiuoti galima ir savo vaiką, brolį, tėvus ar keturkojį augintinį“, – sako ji.

Aiškindamas projekto idėją Paolo Vivian pasakoja, jog jis buvo sukrėstas, kiek daug žmonių prisidengia išoriniu religingumu, lankosi bažnyčioje, tačiau iš tiesų nesilaiko deklaruojamų tiesų mylėti savo artimą. Jis į viską bando pažvelgti su ironija, tad siūlo savotišką žaidimą – varpais skambina vaikišką dainelę, provokuoja džiugesį ir atvirą jausmų reiškimą.

Žiūrovai į perfomansą kviečiami apsirengti baltai ir atsinešti varpelių ar skambaliukų. Paklaustas, kaip elgsis, jei santūrieji lietuviai nebus linkę bučiuoti vienas kito, menininkas šypsosi ir tvirtina, kad prievarta niekas verčiamas nebus, o projekto kuratorė sako, jog žiūrovams net „aktyviai“ nesudalyvavus projekte, bus įdomu išgirsti ir išbandyti specialius varpelius, kuriais gros menininkas.

Paolo Vivian (g. 1962, Serso di Pergine, Italija) yra žinomas savo meniniais tyrinėjimais kolektyvinės atminties sityje. Jis kuria skulptūras, instaliacijas ir video. Yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių festivalių, simpoziumų Vokietijoje, Bulgarijoje, Italijoje, Olandijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje, surengė daugiau nei 10 parodų Italijoje ir kt. šalyse. Jo skulptūros yra laimėję tarptautinių apdovanojimų Italijoje, Liuksemburge ir Prancūzijoje. Jo darbų yra įsigiję institucijos ir privatūs kolekcionieriai Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Bulgarijoje ir Italijoje. Paolo Vivian sukūrė monumentalių sulptūrų viešose erdvėse Liuksemburge, Prancūzijoje, Norvegijoje, Olandijoje ir Italijoje. Menininkas gyvena ir kuria Trento mieste Italijoje.

Renginys nemokamas.

Plačiau apie menininką http://www.paolovivian.it, www.bulartgallery.blogspot.com

Plačiau apie projektą ir keletas fotografijų http://bulartgallery.blogspot.com/2009/07/ding-dong-concert-for-lovers-in-actus.html

This slideshow requires JavaScript.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

 

One Response to “Ding Dong. Koncertas įsimylėjėliams -Liepos 12 d. 18.30 val.”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s