Kristina Cibulskytė. Audiovizualinė instaliacija “Jeigu būčiau…“

11 gegužės, 2010

Gegužės 26 – 29 d. galerija “Actus magnus” kviečia į audiovizualinę instaliaciją  „Jeigu būčiau…“. Jos autorė – Kristina Cibulskytė, Vilniaus dailės akademijos fotografijos ir medijos meno IV kurso studentė. Ši instaliacija – diplominis bakalaurės darbas, kuris egzamino metu buvo įvertintas 10.

Pristatydama savo projektą  ji sako: „Nuolatos stebimi, nužiūrinėjami, vertinami, įtarinėjami, o galbūt net kaltinami. Kiekviena situacija, gyvenant civilizuotoje visuomenėje, turi savo nerašytas ar rašytas taisykles, normas ar rekomendacijas, kurias vykdome  perdaug nesusimąstydami ir pasiduodami automatizmui, papratimui. Taip pamažėle kontrolė perauga į  savikontrolę“.

Šie pamąstymai Kristinos Cibulskytės  žvilgsnį nukreipė į mokyklą – vieną pirmųjų žmogaus kontrolės ir disciplinavimo vietų. Jaunoji menininkė anonimiškai apklausė 15-17 metų amžiaus mokinius, prašydama raštu atsakyti į klausimą – „Jeigu būtum nematomas, kaip elgtumeisi?“. Atsakymai buvo įvairiausi –  vieni džiaugtųsi gauta laisve, kiti pasijustų vieniši, kas „vykdytų teisingumą“, kas „pirmiausiai nueitų į banką ir pasiimtų krūvelę banknotų“. Būti nematomu – tai ir  didžiausios svajonės išsipildymas, būdas pabėgti nuo streso, nes „stresas manęs nematytų“, ir po poros mėnesių kaip kiekviena naujovė nusibosiantis dalykas.

Raštiškus moksleivių pamąstymus  tema „jeigu būčiau nematomas“ menininkė įgarsino, ir jie sklinda kaip šnibždesiai  iš po erdvėje sustatytų mokyklinių suolų, atkuriančių tikros mokyklinės klasės atmosferą.

Audiovizualinės instaliacijos  „Jeigu būčiau…“ autorė šiuo savo kūriniu tyrinėja,  kiek stipriai kontrolė ir savikontrolė persismelkę į mūsų elgesį, ar visgi išlieka koks nors pirmykštis savisaugos  ar pabėgimo instinktas kai kažkas, galbūt net visai svetimas, veržiasi į asmeninę ir vidinę erdvę, stebi, nužiūrinėja, klausinėja, prašo pasiaiškinti.

Galerija „Actus magnus“  dirba II-V 13 – 19 val. VI 12 – 17 val.

Šią instaliaciją geriausiai “patirsite“ žiūrėdami ją individualiai, o ne masėje žmonių, tad atkreipiame Jūsų dėmesį, kad projekto atidarymo nedarysime. Taigi, maloniai kviečiame nuo 26 d. tiesiog užsukti į galeriją įprastomis darbo valandomis – nuo 13 val.

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė Kristina Cibulskytė

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s