Neringa Žukauskaitė. Monotipijų paroda “Mintys“

1 birželio, 2010

Neringa Žukauskaitė. Monotipijų paroda „Mintys“. Birželio 3 – 16 d. Atidarymas birželio 3 d. 18 val.

Birželio 3 – 16 d. galerija “Actus magnus” kviečia į grafikės Neringos Žukauskaitės monotipijų parodą „Mintys“, kurioje dailininkė pristatys savo naujausių darbų ciklą. Neringa Žukauskaitė, daugiausiai žinoma kaip medžio raižinių kūrėja, aiškindama, kodėl pasirinko kitą techniką, sako, kad piešinys ir monotipija jai patiko visados, o kai vėl tai išbandė ir sukūrė porą monotipijų, suprato, kad tiesiog „negali sustoti“ – visi šios parodos darbai atsirado vienu srautu.

„Monotipijos technika diktuoja linijos lengvumą – piešinio atspaudas kuriamas vienu prisilietimu, taisyti, koreguoti neįmanoma. Kas atsitinka, tas ir būna“,- sako dailininkė. Sukurtas monotipijas Neringa Žukauskaitė derina su paprasto pieštuko piešiniu, kuris virsta švelniais nėriniais, rūku ar debesiu, kas paveikslams suteikia dar vieną dimensiją – prasideda savotiškas linijų ir spalvinių dėmių dialogas.

„Švelnu, trapu, jauku“ – tokios mintys sukasi galvoje žvelgiant į dailininkės sukurtus darbus, kuriuose „gyvena“ keisti žmogeliukai. Juos autorė vadina „būseniukais“. Pasakodama, kaip atsirado toks motyvas, virtęs jos kūrybos skiriamuoju bruožu, dailininkė prisimena, kad dar būdama Vilniaus dailės akademijos studentė dalyvavo plenere Danijoje, kur pirmą kartą ir gimė tokios žmonių figūrėlės, kaip įvairiausių būsenų, nuotaikų atspindžiai.

„Minčių“ ciklo herojai svajoja, šypsosi, droviai laikosi už rankų ar susimąstę stebi aplinką. Būdami nebylūs ir kiek baikštūs „būseniukai“ visgi švelniai provokuoja žiūrovą leistis į vidinę susimąstymo kelionę apie kiekvienam mūsų svarbius ir esminius dalykus.

Neringa Žukauskaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Surengė personalinių parodų Lietuvoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje ir JAV. Dalyvavo daugiau nei 70 bendrų parodų Lietuvoje ir užsienyje.

This slideshow requires JavaScript.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius . Kaip mus rasti, skaitykite čia

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s