Laura Valiukevičiūtė. Fotoprojektas “Tamsios istorijos“ / “Dark stories“

7 birželio, 2010

Informuojame ir kviečiame šį trečiadienį į ypatingą renginį galerijos “Actus magnus“ kieme:

Laura Valiukevičiūtė

Fotografijų projektas “Tamsios istorijos” /  “Dark stories”

Birželio 9 – Rugpjūčio 31 d. 2010 m

Atidarymas birželio 9 d. 19 val.

Fotografijų paroda senamiesčio galerijos kieme

Birželio 9 d. 19 val. galerijos “Actus magnus” kieme įvyks fotografės Lauros Valiukevičiūtės debiutinio projekto „Tamsios istorijos“ pristatymas.  Ši paroda išskirtinė tuo, kad jos darbai bus eksponuojami lauke.

Projektas „Tamsios istorijos“ – tai Lietuvoje ir Čekijoje užfiksuotos medžių fotografijos. Paklausta, kodėl pasirinko tokią temą, Laura Valiukevičiūtė sako, jog fotografuodama muzikines grupes, koncertus (mergina kaip fotografė aktyviai bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio alternatyvios muzikos kūrėjais), ji kiekvieną kartą nori parodyti tai, ko kiti nemato, pateikti savąją pasakojimo versiją, o šiais medžių vaizdais ji pasakoja istorijas, kurių kitas žmogus iškart gal nepastebės, bet kas ją giliai viduje domina. “Galbūt žiūrovas, pažvelgęs į medžio šakų atvaizdą tame įžvelgs kažką daugiau nei vien medį?”,- retoriškai klausia ji ir priduria, kad ne vienas iš jos bičiulių jau prisipažino, jog šiose fotografijose jie mato save – nuotraukos yra kaip keistas veidrodis, kuris atspindi nuotaikas, būsenas, mintis.

Autorė sako, jog mintis šią parodą eksponuoti lauke kilo neatsitiktinai – nuotraukose įamžinta gamta, tad darbai ir turi būti atviroje erdvėje, o ne uždaryti patalpoje.

Lauros Valiukevičiūtės fotoprojektas “Tamsios istorijos” – tai šešios nuotraukos, kurios suskirstytos į dvi trijų fotografijų sekas, koncentruotai brėžiančias subjektyvaus pasakojimo liniją. Nors menininkė greta kitų medžių pasirenka ir žydinčių vyšnių šakas, ji visgi išvengia paviršutiniško saldumo, “ach, kaip miela” efekto. Jos nuotraukos labiau meditatyvios vidinio susimąstymo, netgi savotiško egzistencinio nerimo būsenos perteikimas. Senų sudžiūvusių šakų ir žydinčių šakų kontrastas duoda užuominą apie visa ko laikinumą, o kaip taikliai pastebi Laura Valiukevičiūtė – “šakos, kurios apsipylę žiedais, visgi yra nuogos, kaip ir tos, kurios jau dabar yra senos ir nudžiūvusios”.

Kaip tvirtina galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė, kieme prie įėjimo į galeriją išeksponuotos nuotraukos jau susilaukė aplinkinių dėmesio – kaimynai bei galerijos lankytojai pozityviai vertina fotografės debiutą ir džiaugiasi taip originaliai papuošta aplinka. „Nuotraukos atspaustos ant tento, tad lietus joms nebaisus, tačiau kabinome jas po balkonu, kurio apačią dengia plokštės, taip pat virtusios meno kūriniais. Dailininkė Kristina Norvilaitė jau prieš porą metų ant jų sukūrė juodai baltą grafikos darbą „Dangus“. Taip netyčia susivieniję skirtingų autorių darbai tampa savotišku pasaulio modeliu – yra dangus, po juo auga medžiai, o kažkur greta vaikšto žmonės. Menas ir žmogus susilieja į viena“, – sako ji. Jolita Zykutė prisipažįsta, kad šiuo projektu galerija „Actus magnus“ siekia ne tik palaikyti jaunuosius menininkus, bet taip pat parodyti, kaip savo jėgomis aplinką galime padaryti gražesnę ir kūrybiškesnę, galbūt netgi išprovokuoti kitus pasekti šiuo pavyzdžiu.

Projektas „Tamsios istorijos“ galerijos „Actus magnus“ kieme bus eksponuojamas iki vasaros pabaigos.

Laura Valiukevičiūtė fotografija susidomėjo prieš dešimt metų. Iš pradžių buvęs hobis tapo jos pagrindine veikla – jau penkeri metai mergina fotografuoja alternatyvios muzikos kūrėjus bei jų koncertus. Be lietuvių grupių Laura Valiukevičiūtė aktyviai bendradarbiauja su užsienio atlikėjais bei festivaliais. Daugiau apie autorę < skaitykite čia >

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Tie, kas nesate buvę pas mus svečiuose, <skaitykite čia>, kaip ateiti į galeriją “Actus magnus“.

2 Responses to “Laura Valiukevičiūtė. Fotoprojektas “Tamsios istorijos“ / “Dark stories“”


  1. […] Valiukevičiūtės fotografijų projektas “Tamsios istorijos”. Posted in Lt | 1 Comment […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s