Vienas prieš vieną. Pranešimas spaudai.

14 birželio, 2010

Vitalis Čepkauskas. Paroda „Vienas prieš vieną“

Birželio 21 – liepos 7 d. 2010 m. Atidarymas pirmadienį, birželio 21 d. 18 val.

Birželio 21 d. 18 val galerijoje “Actus magnus” įvyks Vitalio Čepkausko personalinės parodos “Vienas prieš vieną” atidarymas. Šis menininkas – įvairialypė kūrybinga asmenybė – skulptorius, tapytojas, asambliažų ir koliažų meistras, interjero ir mados dizaineris. Parodoje “Vienas prieš vieną” matysime skulptūras ir tapybos darbus.

Aiškindamas parodos pavadinimą Vitalis Čepkauskas sako “Vaikystėje žaisdavome gaudynes vandenyje “Vienas prieš vieną” – kai stengdavomės panerti kuo giliau į upę ir paliesti priešininką. Iki šiol pamenu tuometines gudrybes – kai susikaupęs paneri kuo giliau, kitas karštligiškai ieško tavęs, o tu tolsti nuo jo. Nors atstumas tarp jūsų atrodo toks, kad lengvai pasieksi per ištiestą ranką, visgi dažniausiai sugriebus delne lieka tik vanduo”. Besiklausant šių žodžių apie nekaltą vaikišką žaidimą galima išgirsti jau subrendusio žmogaus pasakojamą parabolę apie gyvenimą, buvimą pasaulyje, kur tau ne visados pasiseka, kur yra laimėtojai ir pralaimėjusieji.

Už parodos pavadinimo “Vienas prieš vieną” slypinčius sluoksnius kiekvienas žiūrovas atpažins savais būdais. Vienas prieš vieną – tai Žmogus prieš Dievą ar prieš gyvenimą. Pats prieš save. Tai akistata su savimi, savo sąžine. O gal tai – tiesiog parodoje naudojamų dailės šakų santykio apibūdinimas – skulptūra priešpastatoma tapybai, o naujosios medžiagos ir technologijos priešpastatomos klasikinei raiškai. Kokį pavadinimo aiškinimo variantą bepasirinks žiūrovas, iš anksto aišku, jog tame dviejų dalykų sugretinime atsiranda santykiai, jausmai, emocijos, artumas ir priešiškumas. Kurdamas skulptūras, tapydamas Vitalis Čepkauskas meistriškai žaidžia formomis ir mintimis, tuo pačiu provokuodamas susimąstyti apie egzistencinius dalykus.

Kaip sako galerijos direktorė Jolita Zykutė, “Vitalis Čepkauskas pastaruoju metu daugiausiai parodas rengė Lietuvos periferijoje ar užsienyje. Sostinėje jo kūrybos gerbėjai buvo kiek nuskriausti, tad paroda “Vienas prieš vieną” – vilniečiams puiki galimybė susitikti su mėgstamu autoriumi ir jo darbais”.

Vitalis Čepkauskas yra baigęs Kauno Stepo Žuko dailės technikumą, vėliau privačiai studijavo menus Vokietijoje ir Prancūzijoje. Iš viso Vitalis Čepkauskas yra surengęs beveik 30 personalinių parodų užsienyje ir Lietuvoje, jo darbai yra eksponuoti grupinėse parodose Vokietijoje, Danijoje, Italijoje, Nyderlanduose, JAV ir daugelyje kitų valstybių. Vitalis Čepkauskas nuo 2001 m. – kasmetinis tarptautinio mados festivalio „Mados infekcija“ dalyvis.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, info@actusmagnus.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Dėkojame fotografams Ramūnui Danisevičiui ir Andriui už galimybę pamatyti parodą fotografijose. Primename, kad paroda buvo eksponuota galerijoje ir kieme.

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s