Sauliaus Dastiko paroda “Vasaros atvirumas“

9 liepos, 2010

Liepos 14 – 20 d.  maloniai kviečiame Jus į Sauliaus Dastiko tapybos parodą “Vasaros atvirumas“.

Parodos atidarymas – 2010 m. liepos 14 d., trečiadienį, 18 val.

Esate labai laukiami!

Dailininkas pristatys naujausius savo darbus, kuriuose  – itin emocionalūs šios vasaros įkvėpti vaizdai.

Dirbame  II-V 13 – 19 val., VI 12 – 17 val. Galerija “Actus magnus“, Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius.  Kaip mus surasti skaitykite <čia>. Platesnė informacija tel. 8 659 45 722

Pranešimas spaudai

Saulius Dastikas. Paroda „Vasaros atvirumas“.

Liepos 14 – 20 d. 2010 m. Atidarymas trečiadienį, liepos 14 d. 18 val.

Tapytojas pristato šios vasaros įkvėptą parodą

Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje galerijoje „Actus magnus“ liepos 14 d. 18 val. bus atidaryta tapytojo Sauliaus Dastiko paroda „Vasaros atvirumas“. Paroda vyks iki liepos 20 d.

Kaip sufleruoja pavadinimas “Vasaros atvirumas”, eksponuojamų paveikslų tema – vasara. Autorius šiemet sudalyvavo keliuose pleneruose, kur intensyviai kūrė. “Gamta visąlaik atvira, kalbanti su žmogumi, nesvarbu, koks metų laikas, – sako tapytojas Saulius Dastikas, – tačiau vasarą jos gyvybingumas pasiekia maksimumą”. Patirtus išgyvenimus stebint gamtą dailininkas įamžino ekspresyviais potėpiais. Menininkas nesiekia tiksliai atkurti gamtovaizdžių, kad jie būtų atpažįstami, ji domina perteikti nuotaikas, emocijas, kurios kyla žvelgiant į juos. Dar viena tema, kuri patraukė parodos autorių – kaimo žmonių charakteris. Plenerų metu jis pastebėjo, kad jie dažnai labiau konservatyvūs, tačiau jei sugebi “prakalbinti”, sutiksi ypač atvirų ir nuoširdžių asmenybių.

Parodos tema “Vasaros atvirumas” bus išsaugota ir eksponuojant paveikslus – tapytojo darbai kabos ne tik galerijoje, bet ir lauke – galerijos kieme.. Kaip sako galerijos direktorė Jolita Zykutė “Gerą vasarišką orą galima išnaudoti ne tik džiaugiantis galimybe pabūti prie ežerų ar jūros, bet ir “kultūriniams tikslams” – t.y. pasinaudoti unikalia proga pamatyti paveikslus atvirame ore ir natūraliame apšvietime (kur jie buvo įkvėpti ir kuriami),  o ne uždaroje patalpoje”.

Saulius Dastikas gimė 1971 m. Kėdainiuose. Baigė bakalauro ir magistro studijas Šiaulių universiteto dailės fakultete. Įgijęs dailės pedagogo specialybę Saulius Dastikas vienos iš stažuočių Danijoje metu 1999 m. atrado savo tikrąjį pašaukimą – tapybą. Iš pradžių pradėjęs kurti vardan savo malonumo ir paveikslus išdovanodavęs draugams, jis sulaukė Danijos galerininkų dėmesio ir pasiūlymo eksponuoti savo darbus. Menininkas daugiausiai eksponavosi Danijos galerijose (įsimintiniausios parodos buvo surengtos Odensės galerijoje „Rasmus“, Leso galerijoje „Anie Julie“, Pandrupo galerijoje „Radhusgarden“, Alborgo galerijoje „Wolfsen“), tačiau pastaruoju metu autorius vis labiau įsilieja ir į kultūrinį gyvenimą Lietuvoje.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s