Festivalio In Focus 2010 paroda

15 rugsėjo, 2010

Tarptautinis fotografijos meno festivalis IN FOCUS 2010 pristato:

Olegas Jarovenko (Baltarusija). Fotografijų paroda „Laiptinė Nr. 3“

2010 m.  rugsėjo 16 – spalio 5 d.

Atidarymas: rugsėjo 16 d. 18 val.

Kuratorė Julia Dobrovolskaja

Fotomenininkas nuotraukose įamžino savo seno namo laiptinės grindų plyteles, kurių atvaizdus keliskart išdidino, taip priversdamas į tokį kasdienį interjero elementą pažvelgti visai kitomis akimis.

Rugpjūčio 19  d. startavęs ir žiūrovams jau pristatęs per 78 autorių kūrybą, iš 9 šalių, šį ketvirtadienį, rugsėjo 16d.,  II-asis tarptautinis fotografijos meno festivalis In Focus 2010  kviečia į paskutiniųjų dviejų parodų atidarymus ir edukacinį susitikimą.

Iš karto po 15.30 val. edukacinio susitikimo Vilniaus fotografijos galerijoje (Didžioji g. 19/ Stiklių g. 4, Vilnius), kuriame festivalis siūlo nedažnai pasitaikančią galimybę – pabendrauti su lazerių specialistu Juliu Pilecku ir pakalbėti apie aukštųjų technologijų ir fotografijos santykį, 17 val. bus atidaryta pirmoji Lietuvoje hologramos meno paroda „Fotoidentitetas“.  Projekte – žinomų (ir ne) fotografų kamerų hologramos, naikinančios skirtį tarp stebėtojo ir stebimojo. Paradoksas tarp skaitmeninės hologramos kūrimo ir jos spausdinimo, skaitmeninės ir analoginės technologijos priešprieša papildo projektą dar keliais intriguojančiais aspektais. Kaip teigia, parodos kuratorius, pripažintas Lietuvos fotografas Arturas Valiauga, „Pasaulis, tapęs galinga vizualinės tikrovės matrica, pavertė žmogų ją aptarnaujančia programa. Fotografijas kuriantis menininkas ilgainiui susigyvena su kamera, kuri tampa neatsiejamu proto ir akies tęsiniu, o ilgainiui ir jo tapatybe.“

Lygiai už valandos, 18 val. galerijoje „Actus Magnus”, vertinantys Lietuvos kaimynių fotografijos meną,  kviečiami į Olego Jarovenkos parodos „Laiptinė Nr. 3“ atidarymą. Nepaisant to, kad Baltarusijos fotografija buvo mums puikiai pažįstama prieš ir per kelis dešimtmečius – šiandien ji nedažna Lietuvos galerijų viešnia. Taip ir ši paroda – bandymas mums dar kartą atnaujinti santykį su Baltarusijos fotografija.

Kaip teigia parodos kuratorė Julija Dobrovoslkaja, Olegas Jarovenko dirba ne su kamera, o su širdimi, nors kamera, žinoma, nėra išvengiama. Projektas pirmą kartą buvo pristatytas prieš kelis metus būtent laiptinėje, nes tarsi labiau logiškos vietos jam ir nebuvo. Rugsėjo 16 d. – puki proga pamatyti, ar jis atras vietą Vilniaus galerijoje fotografijos meno festivalio kontekste.

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė Aistė Jankevičiūtė

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s