Kristina Norvilaitė. Grafikos paroda “Žaidimas“

11 spalio, 2010

Kristinos Norvilaitės grafikos paroda „Žaidimas“

Spalio 12 – 30 d. 2010

Grafikė kviečia žaisti ne tik vaikus

Spalio 11 d. sostinės galerijoje „Actus magnus“ buvo atidaryta grafikės Kristinos Norvilaitės linoraižinių paroda “Žaidimas“. Ši paroda pirmą kartą buvo pristatyta 2005 m Kopenhagoje “Krebsen“ galerijoje, kur sulaukė didelio susidomėjimo. Nors vėliau kai kurie parodos darbai buvo eksponuoti Lietuvoje, tačiau bendrai visus parodos paveikslus mūsų šalies žiūrovai pamatys pirmą kartą.

Paroda “Žaidimas“ kaip sufleruoja jos pavadinimas kalba apie įvairiausius žaidimus. Nors įprasta, kad žaisti būdinga daugiausia vaikams, Kristina Norvilaitė siūlo į tai pažvelgti suaugusio žmogaus akimis. Lino raižiniai spausti ant medžio lentų. Autorė drąsiai naudoja medžio faktūros, mechaninių įbrėžimų lentoje žaismą, kartais net specialiai pasirinkdama nelygiąją lentos pusę, su skylutėmis ar įtrūkimais. Taip menininkė žaidžia su faktūra, o kitas jos žaidimas – dialogas su žiūrovu, kuris provokuojamas iš abstrakčių simbolių, grafinių ženklų atpažinti meninėmis priemonėmis užšifruotus įvairiausius žaidimus. Suprasti, ar žaidimo pavadinimas atspėtas, padės paveikslų pavadinimai – “Domino“, “Žaidžiame klases“, “Taikiniai“, “Vieno trūksta“). Stebint dailininkės darbus supranti, jog žaidimas gali būti ne tik pramoga, bet itin intelektualus ir estetizuotas procesas.

Kristina Norvilaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2010 m. dailininkė buvo apdovanota iš karto dviem garbingomis stipendijomis – Lietuvos Respublikos Kūrėjo stipendija ir Vilniaus miesto mero Jaunųjų menininkų stipendija.

Menininkė dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Danija, Švedija, Prancūzija, D.Britanija, Olandija, Rusija, Austrija). Parodoje “Estampas’07” Kristinos Norvilaitės darbai buvo įvertinti diplomu, o „Estampas’09“ – padėka už „Plastinės kalbos grynumą“. Jos paveikslų yra įsigiję mūsų ir kitų šalių kolekcionieriai. Menininkė taip pat yra žinoma kaip knygų dailininkė, parodų kuratorė ir meno akcijų autorė.

Paroda eksponuojama iki spalio 30 d.

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė Aistė Jankevičiūtė

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s