Eimanto Ludavičiaus personalinė piešinių paroda “Teritorija“

11 lapkričio, 2010

Eimanto Ludavičiaus personalinė piešinių paroda “Teritorija“

Lapkričio 16 d. – gruodžio 1 d. 2010 m.

Atidarymas antradienį, lapkričio 16 d. 18 val.

Galerija “Actus magnus”  Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo) <Kaip mus rasti skaitykite čia>

Eimantas Ludavičius. Piešinių paroda „Teritorija“

Lapkričio 16 – gruodžio 1 d. 2010 m. Atidarymas antradienį, lapkričio 16 d. 18 val.

Lapkričio 16 d. 18 val. galerijoje “Actus magnus” menininkas Eimantas Ludavičius atidarys personalinę piešinių parodą „Teritorija“. Parodos pavadinimas pasak autoriaus atspindi tai, kad joje eksponuojami vaizdai (medžiai, pastatai) – ne geografiškai apibrėžta, bet vidinė teritorija. „Daugelyje piešinių – medžių portretai. Šiuolaikinio žmogaus žvilgsniu vertinant įprasta, kad medis – tai fonas, jis stovi „antroje vietoje“, o iš tiesų, medis kaip toks buvo prieš šią civilizaciją, bus ir po jos“, – pasakoja E.Ludavičius, ir prisipažįsta, kad medžius piešia nuo pat vaikystės. Šioje parodoje bus eksponuojami per pastaruosius penkerius metus sukurti darbai.

Daugeliui vilniečių E.Ludavičiaus darbai gerai žinomi – ne vienas jo kūrinys yra viešose sostinės erdvėse – pavyzdžiui arbatinukai puošiantys sieną prie „Gurmans“ arbatos parduotuvės Pilies g. ir Bernardinų g. kampe, iš metalo iškalti avinėliai, puošiantys įėjimo eksterjerą Aušros Vartų gatvėje ar metalo plokštelėmis dekoruotos galerijos „Kairė dešinė“ durys.

Dar dailininkas žinomas kaip objektų, meno akcijų autorius, tačiau kaip sako pats menininkas jo paties širdžiai iš jo kūrinių yra mieliausi būtent piešiniai. „Objektai – tai „sunkioji artilerija“, o piešiniai – poezija. Tai darbai, kurie „arčiausiai dangaus“, – sako E.Ludavičius. Pasak jo piešinys – tai meno sritis, kur save atskleidi kaip niekur kitur, čia jau nebepasislėpsi už koncepcijos ar medijų.

„Teritorija“ – dešimtoji E.Ludavičiaus personalinė paroda. Autorius yra dalyvavęs beveik pusšimtyje parodų bei meno akcijų Lietuvoje ir užsienyje. Šiemetinis ruduo jam ypač kūrybiškai aktyvus – jo darbai dalyvavo grupinėse parodose Ukrainoje, Vokietijoje, Portugalijoje, neseniai buvo pristatytas leidinys apie pirmąją barokinę operą Lietuvoje “Elenos pagrobimas. Vilnius 1636 m.“ sudarytas pagal to paties pavadinimo parodą,  o Vilniuje Šv.Kryžiaus Bonifratrų koplyčioje prieš mėnesį buvo pašventintas menininko sukurtas tabernakulas.

Paroda eksponuojama iki gruodžio 1 d.

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė Aistė Jankevičiūtė

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 19 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s