E.Suchockytės paroda “Mademoiselle chante le blues“

1 vasario, 2011

2011 vasario 8 – vasario 26  d. grafikės Editos Suchockytės monotipijų paroda “Mademoiselle chante le blues“

Atidarymas antradienį, vasario 8 d. 18 val.

Pranešimas spaudai

Dainuojančios dailininkės dainuojanti paroda

Antradienį, vasario 8 d. 18 val. sostinės senamiestyje įsikūrusioje galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta grafikės Editos Suchockytės monotipijų paroda “Mademoiselle chante le blues”.

Edita Suchockytė galerijoje “Actus magnus” lygiai prieš metus eksponavo itin didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukusią parodą “Laiškai”, o šįkart lankytojams dailininkė paruošė dar vieną staigmeną – atidarymo metu ji ne tik pristatys savo naujausius kūrinius, bet ir surengs mažą koncertą. Dainavimas – antroji Editos Suchockytės specialybė, pastaruoju metu užimantis vis daugiau laiko. Pasakodama, kodėl ji – dainuojanti dailininkė, menininkė sako: “Dainuoti – visai kitaip, nei piešti. Tada esu kitas žmogus. Tas ryšys su klausytojais, kuriems dainuoji – beprotiškai malonus jausmas, tarsi vestum juos už rankos kažkur tolyn. Dainuoju, nes tai vienas iš dalykų gyvenime, kurių nedarydama jaučiuosi labai blogai. Kai aš nedainuoju, gyventi tampa ne taip lengva.”.

Parodos pavadinimą „Mademoiselle chante le blues” Edita Suchockytė pasirinko neatsitiktinai – tai jos itin mėgstamos dainininkės Patricijos Kaas dainos pavadinimas „Mergina dainuoja bliuzą“. Paveikslų pavadinimai – dainų tekstų eilutės, tad žiūrovaų laukia ypač dainuojanti paroda.

Paveiksluose matysime moteris, gyvenančias savo svajonių pasaulyje, o nuolatiniai jų palydovai – laumžirgiai. Kalbėdama apie parodos paveikslus dailininkė sako: “Mano darbuose daug tamsaus fono. Tai lyg pabėgimas į tamsią naktį. Paveiksluose visi tyli, galvoja, šnekasi mintimis. Gyvenime su kai kuriais žmonėmis man taip irgi būna – tik ne su visais… Dalis paveikslų, kuriuos sukūriau anksčiau, kurį laiką kabojo mano namuose. Būna, kad vieni darbai erzina, kiti džiugina, kai žiūrėdavau į šios parodos darbus, jie svaigindavo”.

Menininkė yra baigusi Vilniaus dailės akademijoje bakalauro ir magistro studijas (dėstytojai – Raimondas Miknevičius, Mikalojus Vilutis, Leonas Lagauskas). Dailininkės tėvas – žymus lietuvių dailininkas ir karikatūristas Vitalijus Suchockis, daugelis iki šiol pamena jo kurtus paršiuko Čiuko nuotykių komiksus vaikams. Edita Suchockytė kuria iliustracijas vaikų, švietimo, pažintinės literatūros knygoms. Tarp žymiausių jos darbų – vaikų poeto Martyno Vainilaičio rinktinės „Vario varteliai“ apipavidalinimas. Ši knyga tapo vaikų „Metų knygos 2006“ konkurso laureate.

 

Jūsų dėmesiui – pokalbis su dailininke Edita Suchockyte apie būsimą parodą.

Papasakok apie parodos “Mademoiselle chante le blues“ darbus

Mano darbuose daug tamsaus fono. Tai lyg pabėgimas į tamsią naktį. Paveiksluose visi tyli, galvoja, šnekasi mintimis. Gyvenime su kai kuriais žmonėmis man taip irgi būna – tik ne su visais… Dalis paveikslų, kuriuos sukūriau anksčiau, kurį laiką kabojo mano namuose. Būna, kad vieni darbai erzina, kiti džiugina, kai žiūrėdavau į šios parodos darbus, jie svaigindavo.

Kodėl paveiksluose tiek daug  laumžirgių?

Kažkur skaičiau, kad laumžirgiai – kaip ryšininkai tarp šio ir anapusinio pasaulio. Tai mane sužavėjo, kaip ir jų sparnuose mirguliuojančios spalvos. Šviesa mano darbuose irgi taip pat mirguliuoja. Pamenu vasarą sėdėjau lauke ir piešiau. Staiga atskrido didžiulis laumžirgis ir nutūpė ant mano sijono. Tai tik sutapimas. O gal ne?

Esi dainuojanti dailininkė. Per parodos atidarymą dainuosi. Kodėl dainuoji?

Tai visai kitaip, nei piešti. Tada esu kitas žmogus. Tas ryšys su klausytojais, kuriems dainuoji – beprotiškai malonus jausmas, tarsi vestum juos už rankos kažkur tolyn. Dainuoju, nes tai vienas iš dalykų gyvenime, kurių nedarydama jaučiuosi labai blogai tarsi daužydama galva į sieną.

Kai aš nedainuoju, man gyventi ne taip lengva.

Kodėl toks parodos pavadinimas?

„Mademoiselle chante le blues” – Patricijos Kaas dainos pavadinimas „Mergina dainuoja bliuzą“. Joje dainuojama apie tai, kad yra įvairių profesijų žmonių, gyvenančių įvairiose vietose skirtingus gyvenimus, o yra ir mergina, dainuojanti bliuzą.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, actus.magnus@gmail.com

Parodos lankymas nemokamas.

Paroda vyks vasario 8 – vasario 26  d.

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val.

arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s