Grafikės Jolantos Sereikaitės paroda “Perigėjus“

17 kovo, 2011

Grafikės Jolantos Sereikaitės medžio raižinių paroda “Perigėjus“.

Kovo 24 – balandžio 9 d.

Atidarymas – kovo 24 d. 18 val.

J.Sereikaitė: “Pilnatis – kūrybingumo metas”

2011 m. kovo 24 d. ketvirtadienį 18 val. sostinės galerijoje “Actus magnus” bus atidaryta Jolantos Sereikaitės medžio raižinių paroda “Perigėjus”.

Perigėjus – tai aplink Žemę skriejančio kūno orbitos taškas, mažiausiai nutolęs nuo Žemės masės centro. Nors tai gan retai kasdienėje kalboje vartojamas žodis, visgi pastaruoju metu jis šmėžavo dažniau – šių metų kovo 19 d. kaip tik buvo galima stebėti Mėnulio perigėjų, kai jis prie žemės buvo priartėjęs arčiausiai per pastaruosius 19 metų. Apokaliptinių pranašysčių mėgėjai šią Mėnulio „superpilnatį“ pabandė apipinti pavojaus nuotaika, pažadais, jog reikia laukti ekstremalių meteorologinių reiškinių.

Grafikė Jolanta Sereikaitė savo parodai pasirinkdama būtent „Perigėjaus“ pavadinimą, aiškina ne apie perigėjuje slypintį pavojų, o atvirkščiai – apie kūrybingumo galimybes. „Grafika, menas – tai vaizduotės vaisius, o per pilnatį mes visi sapnuojame, taigi suaktyvėja ir vaizduotė, ir kūrybinės galios. Be to pilnatis – tinkamas metas rengti parodas”, – teigia dailininkė, pridurdama, jog jos darbuose pamatysime pilnaties ir sapnų motyvų.

Parodoje “Perigėjus” Jolanta Sereikaitė eksponuos juodai baltus ir spalvotus medžio raižinius, kuriuose abstrakčios formos jungiamos su figūratyviniais žmonių, gyvūnų atvaizdais, derinamos su žodžiais ar užrašais.

Kaip sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė, grafikės darbai reikalauja dėmesingumo ir kantrybės norint iššifruoti daugiaprasmius vaizdus, tačiau už įžvalgumą būsime apdovanodami atrastomis įžvalgomis apie žmogaus egzistenciją, o kartais paveikslai virsta vizualiais eilėraščiais, kuriuose menininkė filosofiškai klausia „Ar ten kur nėra meilės gali kas nors būti?“

Jolanta Sereikatė gimė 1969 m. Kaune. Baigė J. Naujalio meno mokyklą. 1994 m. – Vilniaus dailės akademiją, kur studijavo grafikos specialybę. Menininkė kuria estampus, medžio raižinius, iliustracijas, taip pat rašo poeziją ir prozą. Išleido dvi knygas – poezijos rinktinę “Atspindžių aikštė” (2003 m. “Rašytojų sąjungos leidykla“) ir  romaną „Antrininkės“ (2010 m. leidykla “Versus Aureus”).

 

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722

Parodos lankymas nemokamas.

Paroda vyks kovo 24 – balandžio 9 d.

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė – Aistė Jankevičiūtė.

 

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

2 Responses to “Grafikės Jolantos Sereikaitės paroda “Perigėjus“”

  1. Marjana Rita Says:

    Aplankiusi Actus Magnus galerijoje eksponuojamą Jolantos Sereikaitės parodą, buvau maloniai nustebinta. Kamerinė, senove dvelkianti aplinka ir saviti daugiareikšmiai, jausmų kodais ir simboliais praturtinti darbai, pažadina vaizduotę, verčia įsižiūrėti į detales, kurios plonutėmis gijomis sujungiamos į subtilią paslaptingą ir darnią visumą.Šie meno kūriniai asocijuojasi su autorės poezija, kurioje juntami visatos, būties ir kasdienybės atspindžiai. Į šią jaukią galeriją norisi grįžti vėl ir vėl…

  2. Marjana Rita Says:

    Linkiu kūrybinės sėkmės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s