Jurgitos Jasinskaitės keramikos paroda “Talpyklos“

5 balandžio, 2011

Jurgita Jasinskaitė

personalinė keramikos paroda “Talpyklos“balandžio 13-22 d.Maloniai kviečiame!

Ažūrinės keramikos dėlionės

 2011 m. balandžio 13 d. trečiadienį 18 val. sostinės galerijoje “Actus magnus” bus atidaryta Jurgitos Jasinskaitės keramikos paroda “Talpyklos”. Parodoje bus eksponuojami pernai plenere Baltarusijoje ir Tarptautiniame simpoziume Panevėžyje sukurti darbai, kurių vilniečiai iki šiol neturėjo progos pamatyti. Tai plačiausia menininkės Jurgitos Jasinskaitės iki šiol rengta asmeninė keramikos paroda, atspindinti paskutinių metų kūrybinius ieškojimus ir jų rezultatus.

Jurgitos Jasinskaitės keramika atpažįstama iš menininkės pamėgtų ažūrinių indų ir formų. Menininkei įdomus konstravimo elementas, tad iš sukurtųjų formų ji dėlioja skirtingo dydžio kompozicijas. Pasakodama apie savo kūrybinį kelią autorė prisimena, kad iš pradžių dėliojo kompozicijas iš ažūrinių kubų, o vėliau atrado minkštesnes, indus primenančias formas. Sukaupusi didelį jų kiekį, autorė pradėjo kurti įvairias dėliones. Kaip teigia Jurgita Jasinskaitė, pradinė mintis tokiems kūriniams-dėlionėms kilo iš fontano, kaip besikeičiančio vandens srauto, virsmo. Parodos pavadinimas “Talpyklos” ypač tinka apibūdinti menininkės dėlionių elementams – tai kažką talpinančios, orui pralaidžios, bet ir pavidalą suteikiančios formos.

“Jurgitos Jasinskaitės dėlionės dėstomos tiesiai ant medinių galerijos grindų, ypač puikiai dera šioje kamerinėje aplinkoje. Senamiesčio autentika ir menininkės darbai sukuria savotišką mikropasaulį, žadantį daug potyrių parodos lankytojams”, – sako galerijos “Actus magnus” direktorė Jolita Zykutė.

Jurgita Jasinskaitė gimė 1977 m. Vilniuje. Baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijos keramikos katedroje. Menininkė aktyviai dalyvauja parodose, pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2001 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Nuo 2006 m. eksperimentinės archeologijos klubo „Pajauta“ narė.

  

This slideshow requires JavaScript.

Nuotraukų autorė – Aistė Jankevičiūtė.

Platesnė informacija tel. 8 659 45 722, info@actusmagnus.com

Parodos lankymas nemokamas.

Paroda vyks balandžio 12 – 22 d.

 

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s