Paroda Kopenhagoje

18 balandžio, 2011

Galerija “Actus magnus“ pristato

Kristinos Norvilaitės ir Martyno Gaubo parodą “Baltame sode pamačiau kiškį“ galerijoje “Krebsen“ (Kopenhaga, Danija)

Balandžio 28 – gegužės 24 d. 2011

Atidarymas balandžio 28 d. 16 val.

This slideshow requires JavaScript.

Pranešimas spaudai

2011.04.22, Kopenhaga

Kristinos Norvilaitės ir Martyno Gaubo paroda Kopenhagoje

Ketvirtadienį, balandžio 28 d. 16 val. „Krebsen“ galerijoje Kopenhagoje (Danija) bus pristatyta Lietuvos menininkų Kristinos Norvilaitės ir Martyno Gaubo paroda „Baltame sode pamačiau kiškį“. Parodos kuratorė Jolita Zykutė.

Kristina Norvilaitė – linoraižinį kurianti grafikė šioje parodoje greta kitų kūrinių rodys darbų ciklą „Ar tu tai matei?“, kuris sėkmingai buvo pristatytas keliaujančioje parodoje po Lietuvą, vėliau Danijos galerijoje „Salling“. Rankomis spausti linoraižiniai ant didelio formato kartono (1,2 x 0,6 m) stebina dailininkės kruopštumu ir menininkės gebėjimu atskleisti raudonos spalvos turtingumą, jos derinių su kitomis spalvomis gausą. Kristina Norvilaitė provokuoja žiūrovus įsigilinti į ornamentų ir simbolių žaidimą paveiksluose, susimąstyti apie detalių reikšmę mūsų kasdienybėje. Triptike „Mergaitės prie jūros“ dailininkė tarsi pamiršta ornamentų temą ir atskleidžia save kaip figuratyvinio meno kūrėją, žavėdama subtilia juoda-balta estetika.

Martynas Gaubas šioje parodoje pristatys tapybos darbus, miniatiūrų ciklą bei kamerines bronzines ir bronzos su medžiu skulptūras. Dailininkas garsėja savo ironišku požiūriu į pasaulį ir jame vykstančius reiškinius, taikliai pastebi žmogaus charakterio silpnybes, prigimtį, vaizduoja tai tarsi stebėdamas pro padidinamąjį stiklą ir švelniai pasišaipydamas. Tuo pačiu Martyno Gaubo darbai teigia gyvenimo džiaugsmą, kad ir koks netobulas būtų pasaulis. Miniatiūrų cikle menininkas vaizduoja įvairių žmonių portretus. Jeigu akademiškai suvokdami portretą tikimės, kad jame pamatysime iškilią asmenybę, Martynas Gaubas kiek pasišaipo iš tokių mūsų lūkesčių pasiūlydamas visiškai kitokius herojus – keistuolius personažus, kurie hipnotizuojančiai įdomūs savo originalumu.

„Krebsen“ galerija – viena iš dažniausiai Lietuvos meną pristatančių Danijos galerijų. Čia su dideliu pasisekimu savo kūrybą danams ir tarptautinei publikai pristatė daugelis lietuvių menininkų: Pranas Gailius, Vilmantas Marcinkevičius, Neringa Žukauskaitė, Kęstutis Grigaliūnas, Laisvydė Šalčiūtė, Vytautas Tomaševičius ir kiti.

Kristina Norvilaitė baigė Vilniaus dailės akademijoje bakalauro ir magistro studijas. Jos dėstytojai – K. Vasiliūnas, J. Galkus, A. Gurskas, M. Vilutis. Menininkė surengė parodų Lietuvoje ir užsienyje – Švedijoje, Danijoje, Rusijoje, Olandijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Parodoje „Estampas‘06“ K. Norvilaitės darbai buvo apdovanoti garbės diplomu, „Estampas‘09“ – pažymėti padėka už estetinės kalbos grynumą. 2010 m. apdovanota „Vilniaus miesto mero stipendija jaunajam menininkui“.

Martynas Gaubas studijavo dailės ir dizaino specialybę Šiaulių universitete. Šiuo metu autorius yra laisvas menininkas. Nuo 2000 metų surengė per 20 personalinių parodų, dalyvavo apie 70-yje grupinių parodų, kuriose pristatė grafikos, tapybos ir skulptūros darbus. Jis yra Lietuvos dailininkų sąjungos, tarptautinės skulptorių organizacijos „Sculpture network“ narys. Daugiausiai dirba skulptūros srityje. Menininkas yra sukūręs apie 500 skulptūrų, nuo 2 cm iki 12 metrų aukščio, dažniausiai iš medžio, bronzos, akmens, metalo. 2006 m. apdovanotas Šiaulių miesto savivaldybės stipendija „Jaunajam menininkui“.

Paroda surengta bendradarbiaujant galerijoms „Actus magnus“ (Lietuva) ir „Krebsen“ (Danija) bei LR kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Parodą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Paroda vyks iki gegužės 24 d.

Platesnė informacija:

Liana Ruokytė-Jonsson

LR Kultūros atašė Danijoje, Islandijoje ir Norvegijoje

culture@lit-embassy.dk , tel.: +45 28 508054

Jolita Zykutė, parodos kuratorė

actus.magnus@gmail.com

tel. +370 659 45722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s