Jūratės Rekevičiūtės paroda “Komentuoti. Patinka“

16 gegužės, 2011

Jūratės Rekevičiūtės paroda “Komentuoti. Patinka“

Gegužės 25d. – birželio 15 d. Atidarymas gegužės 25d.19val.

Birželio 11d. (šeštadienį) 14val. galerijoje „Actus magnus“ įvyks susitikimas su Jūrate Rekevičiūte, kurioje grafikė plačiau papasakos apie savo parodą ir kūrybą.

Akimirkos iš atidarymo:  http://jurart.eu/

alfa.lt portale <skaitykite ir žiūrėkite čia>

J.Sereikaitės recenziją savaitraštyje “Literatūra ir menas” apie Jūratės Rekevičiūtės parodą  ”Komentuoti. Patinka” vykusią galerijoje “Actus magnus” <skaitykite čia>

 Pranešimas spaudai

 Trečiadienį, gegužės 25d. 19val. galerijoje „Actus magnus“ bus atidaryta grafikės Jūratės Rekevičiūtės paroda „Komentuoti. Patinka“, kurioje menininkė tyrinėja virtualų bendravimą ir jo kuriamus spąstus.

„Į SMS žinutes, komentarus įpakuoti intymūs jausmai, pakliuvę į virtualią erdvę, tampa vieši ir įgauna kitą kokybę. Nuoširdus prisipažinimas tampa melu, o melas – paminklo dydžio tiesa. Širdies riksmas „gelbėkit!..“ virsta viso labo dar vienu reklaminiu plakatu, pro kurį lengvabūdiškai praeiname. Kur mūsų jausmų saugykla? Mobiliajame telefone, socialiniame tinklapyje?“,- klausia dailininkė, versdama apie tai susimąstyti ir žiūrovus, tarp kurių be abejo bus ir daugybė šventai įtikėjusių, jog “jeigu nesi užsiregistravęs Facebook‘e – vadinasi neegzistuoji“.

Kurį laiką stebėjusi tikrovę (kas vyksta socialiniuose tinkluose, kokias žinutes galima rasti komentaruose ir t.t.) menininkė savo pastebėjimus perkelia į paveikslus. Jūratės Rekevičiūtės darbai – kaip elektroninių laiškų faksimilės ar Facebook‘o atvaizdai, kuriuose grafikė žaidžia raudona, balta, juoda spalvomis, šrifto ir vaizdo deriniais. „Tu esi džentelmenas“, „Nuotraukoje, kur Jūs nusisukusi, ir plaukai atidengia kaklą, norisi prieiti ir pabučiuoti. Turėtų kvepėti labai skaniai…“, „Na ką. Beliko tik išsirinkti gerus batus pavasariui“,- tai tik keletas virtualaus pasaulio nuoplaišų, kurios pateko į menininkės paveikslus.

Kaip sako galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė „Pasirinkusi tokią šiuolaikiniam pasauliui ypač aktualią temą, dailininkė Jūratė Rekevičiūtė savo kūriniais nemoralizuoja, nebara ir nepamokslauja. Ji pasitelkia humoro jausmą, kuris ko gero yra geriausias būdas priversti šiuolaikinį žmogų reflektuoti, kas gi vyksta, kad vis labiau neriame į virtualią erdvę ir ten paskęstame“.

Paroda vyks iki birželio 15d.

Birželio 11d. (šeštadienį) 14val. galerijoje „Actus magnus“ įvyks susitikimas su Jūrate Rekevičiūte, kurioje grafikė plačiau papasakos apie savo parodą ir kūrybą. Įėjimas laisvas.

Daugiau apie dailininkę Jūratę Rekevičiūtę <skaitykite čia>.

This slideshow requires JavaScript.

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s