Lietuvių grafikių paroda “Komunikacija“ Varšuvoje

26 birželio, 2011

Liepos 5 d. 18 val. Varšuvoje, Lietuvos centre prie Lietuvos ambasados Varšuvoje bus atidaryta grafikos paroda „Komunikacija“, kurioje savo darbus pristatys Inga Dargužytė, Jolanta Sereikaitė, Edita Suchockytė, Neringa Žukauskaitė. Paroda skirta paminėti Lietuvos valstybės dieną.

Kiekviena menininkė bendravimo temą interpretuoja savaip. Inga Dargužytė sukūrė monotipijų ir linoraižinio ciklą „V&M komunikacija“, kuriame tyrinėja įvairias vyro ir moters bendravimo situacijas. Šis darbų ciklas skirtas būti eksponuojamas ne kaip įprasti paveikslai ant sienų, o erdvėje. Taip paveikslai tampa neverbaliniais ženklais, kurie žymi įvairias moters ir vyro asmeninio, dalykinio bendravimo ribas ir zonas, į kurias galės patekti ir parodos lankytojas vaikščiodamas po salę.

Jolanta Sereikaitė savo darbuose atsiskleidžia kaip dailininkė ir rašytoja (menininkė yra išleidusi poezijos knygą ir romaną). Kurdama medžio raižinius grafikė derina vaizdą ir žodį, užrašus, tačiau žodžiais siekia ne iliustruoti savo darbus, o suteikti jiems naują dimensiją, tuo pačiu pabrėždama, kad vaizdas yra iškalbingesnis už žodžius. Grafikei įdomu, kaip jos darbai suras ryšį su kiekvieno žiūrovo individualia patirtimi, ar jis išgirs jos darbuose užkoduotą vidinį poetinį mąstymą, dėl kurio bendravimas tampa jautresnis ir subtilesnis.

Edita Suchockytė ironiškai žvelgia į žodį „komunikacija“, kuriuo dažnai bandoma pavadinti tai, kas visais laikais nepraranda aktualumo ir vertės – santykis su savimi, bendrystė ir bendravimas su kitais. Menininkė atvirai sako, kad kurdama šiltus, romantizuotos realybės atvaizdus oforto technika rizikuoja šiuolaikinio pasaulio kontekste pasirodyti kiek senamadiškai, bet tiki, kad būtent tokie jos darbai yra geriausias asmeninis protestas prieš susvetimėjimą.

Neringa Žukauskaitė pristatys darbų ciklą „Komunikacija“ sukurtą linoraižinio, medžio raižinio ir monotipijos technikomis. Menininkė bėga nuo gyvenimą užtvindžiusių šiuolaikinių komunikacijos priemonių į vidinę tylą, savistabą, bando atkurti ryšį su gamta. Ji renkasi medžio rievių faktūrą, būsenų kalbą, švelnias spalvas ir žemiškus tonus. Jos darbų herojai niekur neskuba, ramiai stebi vyksmą ir žiūrovus provokuoja nusiteikti meditatyviai.

Kaip sako parodos kuratorė galerijos „Actus magnus“ direktorė Jolita Zykutė „Autorės eina individualiais kūrybinių ieškojimų keliais, naudoja skirtingas išraiškos priemones, tačiau jų darbus vienija begalinis troškimas ir ilgesys, kad ryšiai tarp žmonių būtų gyvi, jautrūs, dėmesingi“.

Paroda Varšuvoje veiks iki rugsėjo 2 d. Ją organizavo Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje ir galerija „Actus magnus“. Projektą parėmė Kultūros rėmimo fondas ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Daugiau apie menininkes galite sužinoti apsilankę jų interneto svetainėse.

Inga Dargužytė  http://www.darguzyte.lt/

Jolanta Sereikaitė  http://jolantasereikaite.wordpress.com/

Edita Suchockytė http://www.suchockyte.com/

Neringa Žukauskaitė http://www.facebook.com/neringos

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s