Malvina Silberman “Lost / Found“

2 rugsėjo, 2011

Rugsėjo 6-17 d. galerijoje “Actus magnus“

Rugsėjo 6 – 30 d. Prancūzų Institute

Oficialus parodos atidarymas rugsėjo 6 d. 18 val. Prancūzų Institute, po to parodą galima aplankyti galerijoje “Actus magnus“.

Fotoreportažas iš parodos. <Žiūrėti čia>

Videoreportažas iš parodos. <Žiūrėti čia>

Pranešimas spaudai

2011 m. rugsėjo 6 d., antradienį, 18 val. Prancūzų Institute Lietuvoje (Didžioji g. 1, Vilnius) ir po to galerijoje “Actus magnus” (Pilies g. 36) bus atidaryta menininkės iš Prancūzijos Malvinos Silberman paroda „Lost/Found“ („Prarasta/Surasta“).

Menininkės kūrybos bruožas yra tai, kad ji kuria darbus specialiai tai erdvei, kur jie bus eksponuojami, iš aplinkoje rastų medžiagų, pasirinkdama aplinkos pasufleruotą temą. Kaip sakoMalvina Silberman,dėlto kūrybos procesas yra itin sudėtingas, intuityvus ir neprognozuojamas.

Malvina Silberman prisipažįsta, kad parodos temą nulėmė jos asmeninė patirtis. “Mano močiutė gimė Vilniuje, o 1919 m. išvyko į Mogiliovą, palikdama čia savo artimuosius, vėliau su vyru persikėlė į Prancūziją. Visi čia likę šeimos nariai (trylika žmonių) žuvo Vilniaus gete ar buvo sušaudyti Paneriuose. Apie holokaustą pasakyta daug. Nenorėjau kalbėti apie tai iliustratyviai, kažką kaltinti ar teisti. Tiesiog mačiau, kaip tai paveikė mano motiną ir tėvą. Tai buvo tema, kurios nelietė niekas iš artimųjų. Mačiau, kokia trauma tai buvo jiems, ir jaučiu, kokia trauma tai yra man, nors nuo įvykių praėjo daugiau nei 60 metų. Kai esi gimęs šeimoje, kuri tai patyrė, viskas jau įrašyta tavyje. Paroda “Prarasta/Surasta” norėjau perteikti emocionalią įvykusios istorijos pusę, parodyti, kaip tai paveikė intymiausius žmogaus išgyvenimus. Tuo pačiu tai tyrinėjimas, kas yra žmogus ir žmogiškumas apskritai”, – sako Malvina Silberman.

Anksčiau daugiausiai dirbusi kaip skulptorė, Malvina Silberman savo kūriniams renkasi medžiagas, kurios lengvos, nestabilios (plastikas, polietileno plėvelė, putų polistirolas) ar susiję su žmogaus kūnu (pirštinės, batų dalys, plaukai). Iš jų menininkė kuria skulptūras ir instaliacijas, derindama tai su fotografijomis, pastarąsias versdama objektais, kuriuos ji keičia iškreipdama spalvas, naudoja koliažams. Menininkė koliažuose naudoja archyvuose rastų dokumentų apie žydų holokaustą kopijas, akcentuodama dėmesį į skaičius, kurie pasak jos nėra tik skaičiai – už jų stovi realūs žmonės. To paties vaizdo ar elemento kopijavimas, atkartojimas daug kartų pasak menininkės jai labai svarbus. Ji nejaukiai jaučiasi dirbdama su vaizdo originalu, jai neramu jį prarasti, tad siekimas vaizdą atkartoti tarsi išsaugo originalą ir garantuoja tęstinumą. Greta instaliacijų žiūrovai parodoje pamatys fotografijas su jauna moterimi (modelis Kristina Kurilionok), kurios pagalba parodos autorė tyrinėjo bėgimo, slėpimosi, baimės temas.

„Savo paroda norėjau parodyti, kad holokausto sukeltas skausmas nėra praeitis, tai ne ta akimirka, kai žmonės buvo nužudyti. Skausmas tęsiasi iki šiol. Jo aidas tebėra gyvas mumyse“,- sako Malvina Silberman.

Paroda Prancūzų Institute Lietuvoje vyks rugsėjo 6 – 30 d., galerijoje “Actus magnus” bus rodoma rugsėjo 6 – 17 d.

Atidarymas rugsėjo 6 d., 18 val. Prancūzų Institute Lietuvoje (Didžioji g. 1,Vilnius).Poto žiūrovai galės aplankyti ekspoziciją galerijoje „Actus magnus“.

Parodos lankymas nemokamas.

Prancūzų Institutas Lietuvoje (Didžioji g. 1,Vilnius).

Tel. 85 219 96 96

Galerija “Actus magnus” Pilies 36 – 44 (įėjimas iš kiemo),Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

This slideshow requires JavaScript.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s