Ekvilinos Milaševičiūtės fotografijų paroda “Prisilietimas“

16 spalio, 2011

Ekvilina Milaševičiūtė

fotografijų paroda “Prisilietimas“

2011 m. spalio 26 d. – lapkričio 16 d.

2011 m. spalio 26 d., trečiadienį, 15 val. bus atidaryta debiutinė Ekvilinos Milaševičiūtės personalinė fotografijų paroda “Prisilietimas“, kuri eksponuojama netradicinėje erdvėje – pėsčiųjų tunelyje, vedančiame į Pilies g. 36 numeriu pažymėto namo, kuriame įsikūrusi galerija „Actus magnus“  kiemą.

Ekvilinos Milaševičiūtės fotoprojektas „Prisilietimas“ – tai penkiolika nuotraukų, kurios padarytos pastaraisiais metais Klaipėdoje ir jos apylinkėse, įvairiose Vilniaus vietose bei Ispanijoje. Parodos pavadinimas simbolizuoja norą prisiliesti prie gamtos, giliau įsijausti į ją. Tai savotiškas nebylus kvietimas permąstyti gamtos ir šiuolaikinio jauno žmogaus ryšį. Netradicinė erdvė, kur eksponuojama paroda, kontrasto būdu sustiprina nuotraukų įspūdį – jos rodomos miesto aplinkoje, tačiau darbuose – gamtos vaizdai ar gamtos ir žmogaus sąjunga. Nuotraukų herojus jautrus gamtai, išlaikęs glaudų ryšį su žeme. Neatsitiktinai daugelyje fotografijų nematyti fotografuojamo žmogaus veido – fotografė norėjo ne sukurti konkretaus asmens atvaizdą, o palikti vietos žiūrovo vaizduotei ir subjektyviems išgyvenimams.

Ekvilina Milaševičiūtė gimė 1991m. Klaipėdos mieste. 2010 m. baigė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos dailės skyrių. Šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Fotografija merginos gyvenime atsirado kaip noras išreikšti save. „Tai tarsi dienoraštis: gyvenimo detalių, draugų, artimųjų, besikeičiančių metų laikų fiksavimas“ – sako Ekvilina. Vos pradėjusi fotografuoti, mergina suprato, kad labiausiai ją dominantis objektas yra žmogus. Parodos kuratorė – Julija Lečaitė.

Galerijos  „Actus magnus“  direktorė Jolita Zykutė prisipažįsta, kad „sukultūrinti“ tunelį, vedantį į galeriją, buvo vienas iš sumanymų nuo pat galerijos įkūrimo pradžios. „Šis projektas – savotiškas eksperimentas, kaip visuomenė reaguos į viešoje erdvėje esančius meno kūrinius“, – sako ji ir visus kūrėjus, turinčius kūrybinių sumanymų specialiai šiam tuneliui, kuris vadinamas siauriausia Vilniaus gatvele, maloniai kviečia bendradarbiauti.

Paroda bus eksponuojama iki lapkričio 16 d.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s