Izabelos Nowak fotoprojektas “Kairę, dešinę“

16 spalio, 2011

Izabela Nowak (Lenkija)

Fotoprojektas “Kairę, dešinę“

Atidarymas spalio 28 d. 18 val.

2011 m. spalio 28 – 2012 m. vasario 28 d.

Vieta:  siena prie įėjimo į galeriją “Actus magnus“

pranešimas spaudai

Gatvės fotografijos  – ant galerijos sienos

2011 m. spalio 28 d., penktadienį, 18 val. galerijoje „Actus magnus“ bus pristatytas fotografės iš Varšuvos Izabelos Nowak  projektas „Kairę, dešinę“. Tai gatvės fotografijos žanro nuotraukos, tad neatsitiktinai vieta joms eksponuoti pasirinkta ne galerijos viduje, o lauke – ant sienos prie įėjimo į galeriją „Actus magnus“.

Izabela Nowak  gyvena Varšuvoje, tačiau pastaruoju metu daug laiko praleidžia Vilniuje, kur ir nufotografavo parodoje pristatomas nuotraukas. Pristatydama savo darbus, menininkė sako: “Kairę, dešinę” yra gatvės fotografijos projektas, kurį pradėjau prieš metus laiko. Jame sutelkiu dėmesį į atskirą ėjimo akimirką – monotonišką, kasdienę rutiną, kuri verčia žmones eiti į priekį. Į darbą, namus, parduotuvę ir kitas vietas.  Šie maži judesiai atspindi didelio miesto visuomenę, anonimišką ir kaip taisyklė skubančią“.

Parodos organizatoriai džiaugiasi, kad žiūrovai galės pamatyti fotografiją, kuri jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – nuotrauka „Mergina su lietsargiu“ buvo pristatyta Londone tarptautiniame projekte “Gatvės fotografija dabar“.

Izabela Nowak į fotografiją atėjo įdomiu keliu – baigusi ekonomikos studijas kurį laiką ji dirbo pagal specialybę, o paskui nusprendė sekti savo pašaukimą ir 2011 m. baigė Fotografijos Europos Akademiją Varšuvoje, tapo laisva menininke. Surengė dvi personalines parodas, ateinančiais metais parodą pristatys Olandijoje. Ji ypač domisi gatvės fotografija ir pastatymine fotografija. Izabela Nowak yra blogo apie gatvės fotografiją  http://offimage.wordpress.com/ autorė.

 

Lankytojai, norintys pamatyti Izabelos Nowak parodą ant sienos prie įėjimo į galeriją „Actus magnus“, kviečiami atkreipti dėmesį į kitą fotoprojektą, eskponuojamą neįprastoje erdvėje – tunelyje, vedančiame iš Pilis gatvės į galerijos kiemą, rodoma debiutinė pradedančios lietuvių fotografės Ekvilinos Milaševičiūtės paroda „Prisilietimas“.

 

Izabelos Nowak projektą „Kairę, dešinę“ galima apžiūrėti iki kitų metų vasario 28 d.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s