Vilijos Kneižytės grafikos paroda “Entrance free Cheque Nr.1″

2 rugpjūčio, 2011

2011 08 10 – 09 01 personalinė Vilijos Kneižytės grafikos paroda “Entrance free Cheque Nr.1″

Atidarymas rugpjūčio 10 d. 18 val.

Pranešimas spaudai:

2011 m. rugpjūčio 10 d. trečiadienį 18 val. sostinės galerijoje “Actus magnus” bus atidaryta žymios grafikės Vilijos Kneižytės naujausių darbų paroda „Entrance free Cheque Nr.1”, kurios pavadinime slypinti metafora kviečia susimąstyti apie šiandieninio žmogaus kasdienybę ir santykį su pasauliu.

Pavadinimą „Entrance free Cheque Nr.1” (lietuviškai “Įėjimas laisvas Čekis Nr.1“) menininkė tyčia palieka anglų kalba, taip versdama žiūrovą į vaizduojamus dalykus pažvelgti globaliniu mąstu, tuo pačiu išsaugodama žodžių žaismą „entrance“-„trance“ (įėjimas-transas). Pavadinimas provokuoja susimąstyti apie gyvenimą, kuris iš vienos pusės labai atviras, siūlo įvairias galimybes, į jį panyrama kaip į transą, o iš kitos pusės už viską viena ar kita forma žmogui tenka mokėti – jam „išrašomas čekis“.

Kurdama linoraižinius Vilija Kneižytė nenaudoja eskizų, kūrybos proceso metu ji tampa tarsi mediumas. Paveikslo grafiniai elementai „įlydomi“ į visumą, tad nebeįmanoma atpažinti, kur yra pradžios ir pabaigos taškai. Pati dailininkė komentuodama būsimą parodą sako, kad jos darbuose „monumentalumas jungiasi su jautrumu, kaip atsvara intensyviems tonams atsiranda  išblukimas, padūmavimas,  betarpiškai dera sunku ir lengva, pasyvu ir dinamiška, kolorito kaitą sujungia atsikartojančiomis ar besitęsiančiomis figūromis“.

Vilija Kneižytė gimė 1957 m. Kaune. 1981 m. baigė Vilniaus dailės institutą, kur įgijo grafikės specialybės diplomą. Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Jos darbų yra įsigiję Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos dailės muziejus, El Caliu centras Ispanijoje, įvairios visuomeninės kolekcijos, Lietuvos ir užsienio meno kolekcininkai.

„Entrance free Cheque Nr.1” – devynioliktoji personalinė grafikės paroda.

Paroda vyks rugpjūčio 10 – rugsėjo 1 d.

 

 44 (įėjimas iš kiemo), Vilnius

Galerija dirba:  II – V  13 – 18 val.,  VI  12 – 17 val. arba iš anksto susitarus tel. 8 659 45 722

Fotografavo Aistė Jankevičiūtė.

This slideshow requires JavaScript.

Autorės mintys apie būsimą parodą:

Naujausia  Grafikos Kolekcija ENTRANCE FREE CHEQUE Nr.1 tai surasta metafora, praskleidžianti šydą ir atverianti sąmonės transformacijas, žmogiškąją paslaptį išreikšta ornamentika, daugiasluoksnė spalvų geometrija sukuria polifonišką spalvų ir vizijų skambesį, atvirą interpretacijoms ir tolimesniam vyksmui.

Universalumas, ar, tiksliau sakant, daugiafunkciškumas žymi kitokį matymo kampą, sukuria dvipusę abstrakciją. Iš esmės parodą sudaro lyg ir dvi dalys: 1. Žiūrtint iš vienos pusės, lyg ir pasineriama į transo būseną. 2. Kita vertus, kiekvieną dieną mums įteikiamas koks nors čekis…

Kadangi mano paveikslų atsiradimo procese nėra eskizų, būsena panaši į mediumo, sudėtinga atrasti elementų pradžios ir pabaigos taškus – jie įlieti, idėja įgyja vienintelę kūrinio versiją.

Monumentalumas jungiasi su jautrumu, kaip atsvara intensyviems tonams atsiranda  išblukimas, padūmavimas,  betarpiškai dera sunku ir lengva, pasyvu ir dinamiška, kolorito kaitą sujungia atsikartojančiomis ar besitęsiančiomis figūromis.

Grafikės Vilijos Kneižytės gyvenimo aprašymą rasite paspaudę —-> CV_vilija_kneizyte_2011m

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s